M2Hero – 27 Mayıs Açılış

Bildiğiniz üzere 1. sunucumuzda çok büyük bir açılış gerçekleştirdik. Açık olmak gerekirse biz bile bu kadar büyük bir kitle beklemiyorduk ve açılış beklentimizin çok üstünde olduğu için altyapı ve sistemsel olarak eksik kaldık başlangıçta bir takım sorunlar yaşandı (lag ve oyuna girişte gecikme gibi) ama aslında bu sorunlar ve bu büyük kitle sayesinde kendimizi daha üst bir seviyeye çıkarttık ve daha yüksek aktif oyuncuda tam kapasite çalışabilen bir alt yapı geliştirmiş olduk.

Bu büyük açılıştan sonra bizde ufkumuzu genişlettik ve daha iyisi için çalışmaya başladık, sunucularımız kendimize ait olduğu için yeni sunucu satın aldık elimizde ki sunucuları çıkarttık, internet hattımızı 1gbps den 10gbps ye yükselterek sunucumuza paylaşımsız bir network sağladık, bu sayede en ufak lag dahi olmayacağını garanti edebiliyoruz.OYUN PIYASASI

1. Sunucumuzda deneyimlediğimiz üzere oyunumuzun kendimizce bir takım eksiklikleri ve uyumsuzlukları vardı yeni sunucumuzda bunları düzeltmek için çok fazla mesai harcadık ve sizler için en iyi olanı yaptık. Özet geçmek gerekirse 1. sunucumuza göre bir takım zorluklar ve bir takım kolaylıklar getirdik.

Oyun piyasasını ciddi anlamda etkileyeceğini düşündüğümüz sandık sistemine geçiş yaptık. Oyun içerisinde kestiğiniz patron canavarlardan çıkan değerli itemleri bir sandığa koyduk bu sandığı açtığınızda aynı anda 10-15 eşya birden kazanacaksınız aslında bosslardan düşen tüm itemleri sandığa sığdırdığımızı düşünün piyasaya katkısı ne olacak konusuna geldiğimizde ise boss farmlayan arkadaşlarımız sandıkları açmayı riske etmeyip satabilirler ve eminiz ki bu sandıkların piyasası çok güzel olacaktır.

Oyun piyasasını çok ciddi etkileyen durumlardan bir tanesi de sponsor olduğumuz içerik üreticileri (yayıncılar) bir çoğu ile ücret karşılığı çalışmamıza rağmen kalan kısmına oyun içerisinde Ejderha Parası ile ödeme yapıyorduk. İçerik üreticilerde daha güzel içerikler üretebilmek için Ejderha Parası ile nesne marketimiz üzerinden çektiği eşyaları hızlı satılabilmesi için neredeyse yarı fiyatına pazarlarda satıp oyunun piyasını ciddi şekilde sarsıyordu. Bu sunucumuzda içerik üreticilerine Ejderha parası vermeyeceğimiz için oyunun piyasasının daha sağlıklı ve uzun ömürlü olacağını öngörüyoruz.YENI SISTEMLER VE KOLAYLIKLAR

Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen piyasaya ayak uydurabilmek için siz değerli oyuncularımızın en çok kullandığı ve istediği sistemleri yeni sunucumuza dahil ettik. Bunların haricinde depoya eşya koyma, hızlı eşya silme, beceri kitabı takası vs. gibi bir çok sisteme sağ tıklama ile hızlıca panele eklenen minik sistemler ekledik. Bu sayede siz oyuncularımız daha az işlem yaparak daha hızlı sonuç alacaksınız.BOSS İÇERIKLERI

1. Sunucumuzda gözlemlediğimiz üzere oyunumuzda birçok zindan olmasına rağmen sadece 2-3 tane belli başlı zindanlara ve bosslara yoğunluk vardı çünkü diğer zindanlar verdiğiniz emeğin ve zamanın karşılığını sizlere eşya olarak geri vermiyordu. Sizde haklı olarak o bossları tercih etmek yerine daha çok değerli eşyaları içeren bosslara yöneliyordunuz bu sunucumuzda ise tüm bossların içeriklerini dengeli yaptığımız için istemeseniz de bazı bossları ve zindanları bir takım eşyaları elde etmek için yapmak zorunda kalacaksınız bu yüzden tüm oyuncularımız gene belli başlı aynı boss ve zindanlara yoğunlaşamayacak.EJDER SISTEMI VE NEMERE

Hepimizin bildiği üzere tüm oyunlar üzerinde Beran Setaou boss’unun çok büyük bir önemi var. Oyun üzerinde neredeyse tek Ejderha Pulu ve Pençesi oradan elde ediliyor diyebiliriz. Ejder sistemimiz şuana kadar kapmalı olduğu için ekstra yazılım kullananlar veya bu işin ustası olanlardan dolayı sıradan bir oyuncunun Beran setaou’ya girebilme ihtimali neredeyse yok. Ejderi kapan kişiler hep aynı kişiler olduğu için bu insanlar çoğunlukla yabancı sitelerde oyunumuzun eşyalarını ve paralarını satıyor bu sebeple tüm pul , pençe piyasasını kendileri belirliyor (tek amaçları daha çok para kazanabilmek) bu yüzden diğer tüm oyuncularımız zorlanıyor ve sıkıntı çekiyor. Bizlerde bunu engellemek adına Beran Setaou boss’unu diğer tüm zindanlar gibi soğuma süreli yaptık ve her oyuncu istediği zaman girebilecek.

Nemerenin gözetleme kulesinde ise durum çok daha farklı genel olarak düşen eşyalar çok değerli fakat kuleye çıkabilmeniz için grubunuzda kesinlikle bir şaman ve ninjaya ihtiyaç duyuyordunuz bu yüzden kazandığınız eşyaların kişi başına düşen değeri pek kalmıyordu yeni sunucumuzda bu zorunluluğu kaldırdık ve Nemerenin gözetleme kulesine çıkarken grubunuzda şaman ve ninja olmasına gerek kalmadan zindanı tamamlayabileceksiniz.

Sevgili oyuncularımız,

Biz m2hero ekibi olarak değerli oyuncularımıza güzel ve güçlü başlangıç eşyaları hediye ediyoruz lakin süreleri 3 gün olduğu için, süreleri bittiğinde sizin damagenizde ciddi anlamda bir düşüş yaşanıyor.

Damage düşüşü olduğu için oyun üzerinde yapabilecekleriniz malesefki kısıtlanıyor bizde bunu önlemek için oyunumuz da “Kırık Ekipman Parçası” ve “Ejderha Pulu” & “Ejderha Pençesi” ile başlangıç eşyalarını tekrardan alabilmenizi sağlıyoruz.


Kırık Ekipman Parçası nedir ?
Kırık Ekipman Parçası oyunumuzda oynadıkça metin kestikçe farm yaptıkça bol bol kazandığınız bir eşyadır, 500 adet olduğuna hiç bakmayın 3 gün içerisinde düzgünce farm yapan bir karakter 2 set alacak kadar “Kırık Ekipman Parçası” kazanmış olacaktır.


Neden Ejderha Pulu ve Pençesi ?
Bildiğiniz üzere oyunumuz da diğer oyunlardan farklı olarak Beran Setaou sistemi kapmalı değil razadör nemere gibi soğumalı sisteme çevrilmiştir, bundan dolayı piyasada daha fazla pul ve pençe olacaktır düşüşünü engellemek amacıyla bu şekilde değerlendirmeyi düşündük.

BOT KONTROL : SAHTE METİNLER

Oyunlarımızın çoğunda ister istemez botçular dahil oluyor ve piyasayı alt üst ediyorlar tamamen bir haksız kazanç söz konusu oluyor.

Bundan dolayı oyunumuza sahte metin sistemi getirdik sahte metinlerin normal metinlerden hiçbir farkı bulunmamaktadır lakin saldırdığınız da sizlere bildirim mesajı olarak sahte bir metine saldırdığınızı söylemektedir.

Sahte metinler kırılmadığı için tüm bot kullanan karakterler sahte metinlerde birikecektir ve AVCI arkadaşlarımız daha hızlı işlem yapacaklardır.

EŞYA SİL – SAT

Oyun içerisinde CTRL + X tuşuna Basarak tıkladığınız eşyayı yere sürüklemedende satabilirsiniz.

Farm sırasında NPC gitmeden gereksizleri satabilirsiniz.

HIZLI MENÜ (ENVANTER YANI)

Oyun içerisinde envanterin üst solunda bulanan butonlar işinizi kolaylaştıracak

ZİNDAN TAKİP

Bu sistem sayesinde girmek istediğiniz zindanın giriş şartlarını öğrenebilir ve zindan bekçisine kadar ışınlanabilirsiniz.

Zindan Takip sistemini Envanter menüsü ile aç.

Zindanlardan birine tıkla ve seviyen yetiyorsa ışınlan.

PATRON TAKİP

Patron Takip sistemi sayeyinde Patronların yaşam durumunu görebilirsin.

Çıktığı bölgeyi ve seviyesini öğrenebilirsin.

Bilgilerini öğrenmek istediğin Patronun adına tıkla.

Add Comment